2024.04.27.

Intézményünk 2022. évben részt vett a Virtuális Erőmű ProgramTM Energiahatékonysági Kiválósági Pályázatán.

Pályázatunk sikeres volt, és elnyertük az „Energiatudatos Kórház” díjat, amely az Energiahatékonysági Kiválósági Pályázat első szintje.
Az erről szóló tanúsítványt intézményünk vezetősége vette át a Virtuális Erőmű Program (VEP) XIII. Parlamenti Díjátadó Gáláján, 2023. május 04-én.

A Virtuális Erőmű Program (VEP) a köztársasági elnök által fővédnökölt és az Európai Bizottság által a legjobb három uniós energiahatékonysági program közé választott fenntarthatósági kezdeményezés, melynek célja, hogy a partnerek energia- és CO2 megtakarításait pályázatain és projektjein keresztül összegyűjtse, bemutassa, jó példáikat megossza és díjazza.

A nemzetközi kutatások azt bizonyítják, hogy a vállalati energiahatékonyság javításának első lépése a tudatosság megteremtése; odafigyeléssel, az energiafogyasztás ésszerűsítésével, a fogyasztás mérésével és ellenőrzésével az energiafelhasználás mintegy 10%-kal csökkenthető. Az energiafelhasználás tudatosítása olcsó, beruházást alig igényel, elsősorban a szemlélet és a kialakult gyakorlat megváltoztatása szükséges hozzá.

Fentiek figyelembevételével a pályázat keretében az alábbi vállalást tettük:

Szemléletformáló tájékoztató anyagok eljuttatása dolgozóink részére

Az épülethasználók szemléletformálásának közvetlen célja, hogy az érintett célcsoportok minél nagyobb arányban ismereteket szerezzenek az energiahatékonyság javítását célzó beavatkozásokról, illetve azok hatásának erősítéséről. Munkakörüktől függően minél részletesebb ismereteket szerezzenek az intézményi energiahatékonyság és alapvetően a tudatos energiafelhasználás területén. A szemléletformálás eszközei: oktatás (helyes szellőztetés, fűtő-hűtő rendszerek használata, világítás és informatikai eszközök használaton kívüli lekapcsolása, felvonó használat, stb.), tájékoztató email-ek kiküldése.

A szemléletformálás eredményei hosszú távon is fennmaradnak, illetve további beavatkozások és eredmények születnek, így erősebben megjelenik az energiatudatosság az intézményben. A szemléletformálás lokálisan hat, ugyanakkor közvetve az éghajlatvédelmi és környezetpolitikai célkitűzések teljesülését is segíti. Az egészségügy döntéshozói, szereplői energiatudatosságának javítását eredményezi.

Print Friendly, PDF & Email
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.